«Освічена і здорова нація є успішною. А здоров’я без спорту зберегти складно» — Чаус

«Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»: на Чернігівщині у першому етапі беруть участь майже 16 тисяч дітей.

У грудні минулого року в області стартував перший етап спортивних змагань ініціативи Президента України Володимира Зеленського «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги». Першість з чотирьох видів спорту у громадах виборюють 653 команди, а це – близько 16 тисяч учнів із 209 шкіл області. Про це розповіли спікери на тематичному брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА.

«Нещодавно мені поставили запитання: чому зараз, коли в країні війна, спорт важливий, ще й у прифронтовій області? Я завжди казав, що освічена і здорова нація є успішною. А здоров’я без спорту зберегти дуже складно. Тому про спорт треба думати й займатися ним з дитинства, щоб дійсно стати здоровою частиною здорового суспільства», – наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

Власним прикладом мотивує й заохочує молодь займатися спортом відома чернігівська легкоатлетка, амбасадорка проєкту Ольга Бібік, яка до здорового способу життя активно залучає всю свою родину.

«Мета цього проєкту – створити здорову конкуренцію серед дітей, донести до них те, що без здоров’я, в тому числі й ментального, в житті буде важко. Це покоління своїм прикладом має показати здорову націю непереможної країни», – сказала Ольга Бібік.

Всього проєкт має п’ять етапів. Після шкільних змагань між класами збірні команди візьмуть участь у територіальних змаганнях між громадами області, потім – районний етап та обласний. П’ятий, всеукраїнський, – запланований на середину червня.

«Перший етап шкільних змагань добігає кінця якраз цього тижня. Змагання проводяться з чотирьох видів спорту. Це баскетбол, волейбол, футзал та спортивне орієнтування. Останнє, на жаль, в області не дуже поширене. Але й тут є охочі позмагатися. Загалом долучилися 56 громад області. Крім Семенівської, де жоден заклад освіти не працює в очному режимі», – деталізував начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика.

Цікавіше про це – у відео:

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте